Pobiegli z pomocą

Sieradz był jednym z miast gospodarzy 6. PKO Biegu Charytatywnego, który odbył się w sobotę 24 września. Biegacze wystartowali punktualnie o 10:00 na dwunastu stadionach w Polsce, w tym również na obiekcie MOSiR-u przy ul. Sportowej.

Formuła biegu zakładała pokonanie jak największej liczby okrążeni przez pięcioosobowe drużyny w ciągu godziny. W Sieradzu w kat. open na starcie stanęło w sumie 51 ekip, co przełożyło się na liczbę ponad 250 uczestników. Po biegu głównym odbył się również bieg dzieci do 13 lat, które w zależności od wieku pokonywały dystanse: 100, 200 i 400 m.

Wszyscy uczestnicy wspierali w tym roku psychiatrię i psychologię dziecięcą. Na ten cel organizator przeznaczył przynajmniej 50 tysięcy złotych na każde z miast, gdzie odbyły się zawody, a dodajmy, że poza Sieradzem biegano również w: Biłgoraju, Katowicach, Koszalinie, Łomży, Ostródzie, Polkowicach, Rypinie, Sochaczewie, Stalowej Woli, Zakopanem i Zielonej Górze.

Najskuteczniejszą ekipą biegającą na stadionie MOSiR-u okazała się drużyna Biegam Bo Lubię ze Zduńskiej Woli, która triumfowała zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn. W sumie wszystkie drużyny przebiegły w Sieradzu 1816 okrążeń!

 

GRATULUJEMY!

Pełne wyniki biegu w Sieradzu znajdziecie TUTAJ:

https://live.sts-timing.pl/pko2022/?dystans=6