Wyniki imprez 2019

XXIX Ogólnopolskie Opłatkowe Spotkanie Rodziny Sportowej
 
W Centralnym Ośrodku Sportu w Spale odbyło się w sobotę XXIX Ogólnopolskie Opłatkowe Spotkanie Rodziny Sportowej. W uroczystości uczestniczyła również delegacja z Sieradza.
Ogólnopolskie spotkania rodziny sportowej organizuje od blisko trzech dekad Katolickie Stowarzyszenie Sportowe RP. Podobne uroczystości dwukrotnie odbyły się w Sieradzu (18 spotkanie w 2007 roku  i 25 w roku 2014) .Tym razem sieradzanie gościli w Spale, a w skład delegacji z naszego miasta weszli: Władysław Maciejewski (Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji), Ryszard Perka (przew. Komisji Rewizyjnej Katolickiego Stowarzyszenia Sportowego i Prezes Związku Parafialnych Klubów Sportowych Województwa Łódzkiego, Leonard Klimczak, Wiceprzewodniczący Sieradzkiego Stowarzyszenia Sportowego „Wspólnota” ) oraz piłkarska drużyna UKS Warta Sieradz jr z rocznika 2006.
Uroczystość w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale zgromadziła kilkuset gości, z Ministrem Sportu i Turystyki Witoldem Bańką na czele. Wśród gości pojawili się też m.in.: Prezes PKOl Andrzej Kraśnicki, Prezes PZLA Witold Olszewski i Wiceprezes Tomasz Majewski, Mieczysław Nowicki (Prezes Towarzystwa Olimpijczyków Polskich). Władze kościelne reprezentowali m.in.: Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki oraz bp Marian Florczyk, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Sportowców. Poza tym w Spale pojawili się: sportowcy, olimpijczycy, prezesi związków sportowych, przedstawiciele klubów i stowarzyszeń sportowych, trenerzy i działacze sportowi.
Po oficjalnej uroczystości młodzi piłkarze z Sieradza mogli zwiedzić kompleks sportowy COS w Spale (m.in. pływalnię, halę lekkoatletyczną wraz z zapleczem, siłownie, sale fitness, salę do szermierki, hale do gier zespołowych i sportów walki).
 

 


Grand Prix Sieradza - trzecia odsłona

MOSiR Sieradz był organizatorem III turnieju eliminacyjnego z cyklu Grand Prix Sieradza w Halowej Piłce Nożnej. 6 stycznia do rywalizacji przystąpiło 14 drużyn, w tym cała czołówka walcząca o najwyższe lokaty w klasyfikacji generalnej.
 

WYNIKI:
Grupa A

Scanfil – Fajterzy                        0:1
LKS Tubądzin – OKS Sieradz    3:0 (wo) - w drużynie OKS grał nieuprawniony zawodnik
Fajterzy – OKS Sieradz              1:0
Scanfil – LKS Tubądzin              3:0
LKS Tubądzin – Fajterzy            0:5
OKS Sieradz – Scanfil                 0:2

1.    Fajterzy              9 pkt          7:0
2.    Scanfil                6 pkt          5:1
3.    LKS Tubądzin    3 pkt          3:8
4.    OKS Sieradz      0 pkt          0:6

Grupa B
Magiczni Zachód – Czarny Koń                              1:0
Sow-Dach Sieradz-Męka – Ceramika Tubądzin    2:0
Czarny Koń – Ceramika                                           2:0
Magiczni – Sow-Dach                                               0:0
Sow-Dach – Czarny Koń                                           0:0
Ceramika – Magiczni                                                0:3

1.    Magiczni Zachód                 7 pkt        4:0
2.    Sow-Dach Sieradz-Męka    5 pkt        2:0
3.    Czarny Koń                          4 pkt        2:1
4.    Ceramika Tubądzin             0 pkt        0:7

Grupa C
Goł-Trans Złoczew – Iskra Stolec                           4:1
Inter Sieradz-Woźniki – Sumiko Zduńska Wola    1:1
Iskra Stolec – Sumiko                                              0:1
Goł-Trans – Inter                                                      4:1
Inter – Iskra                                                              2:0
Sumiko – Goł-Trans                                                 0:2


1.    Goł-Trans Złoczew            9 pkt        10:2
2.    Inter Sieradz-Woźniki       4 pkt          4:5
3.    Sumiko Zduńska Wola      4 pkt         2:3
4.    Iskra Stolec                        0 pkt         1:7


Grupa D
Alko-Team – Wixa Widawa        3:0 (wo) – drużyna Wixy nie dojechała na turniej
Wixa Widawa – Lambda            0:3 (wo)
Alko-Team – Lambda                 0:2

1.    Lambda                6 pkt        5:0
2.    Alko-Team            3 pkt        3:2
3.    Wixa Widawa        0 pkt        0:6


ĆWIERĆFINAŁY
Fajterzy – Inter Sieradz-Woźniki              1:0
Lambda – Sow-Dach Sieradz-Męka        1:0
Goł-Trans Złoczew – Scanfil                     2:1
Magiczni Zachód – Alko-Team                 3:1

PÓŁFINAŁY
Fajterzy – Lambda                                     0:1
Goł-Trans Złoczew – Magiczni Zachód    0:0 (3:1 – k)

O 3 MIEJSCE
Fajterzy – Magiczni Zachód            1:3

FINAŁ
Lambda – Goł-Trans Złoczew          0:3


Końcowa kolejność III turnieju z cyklu Grand Prix Sieradza:
1.    Goł-Trans Złoczew            
2.    Lambda
3.    Magiczni Zachód
4.    Fajterzy
5.    Scanfil
6.    Sow-Dach Sieradz-Męka
7.    Inter Sieradz-Woźniki
8.    Alko-Team
9-15 LKS Tubądzin, OKS Sieradz, Czarny Koń, Ceramika Tubądzin, Sumiko Zduńska Wola, Iskra Stolec, Wixa Widawa

Klasyfikacja generalna cyklu Grand Prix po III turniejach:
1.    Goł-Trans Złoczew                30 pkt
2.    Scanfil                                    20 pkt
3.    Magiczni Zachód                   18 pkt
4.    Lambda                                 12 pkt
5.    Fajterzy                                 10 pkt
6.    Alko-Team                              9 pkt
7.    Inter Sieradz-Woźniki           7 pkt
      Sow-Dach Sieradz-Męka       7 pkt
8.    KS Iskra Stolec                       4 pkt
9.    LKS Tubądzin                         3 pkt
      Czarny Koń                              3 pkt
10. Meble Minias                          2 pkt
      Zimne Nogi                              2 pkt
      Wixa Widawa                           2 pkt
     Ceramika Tubądzin                 2 pkt
11. Styrta Zadzim                         1 pkt
      Coco Jumbo                            1 pkt
      Wróblew                                  1 pkt
      Tygrysy Kobierzycko               1 pkt
      FC Sieradz                               1 pkt
      Burzenin                                  1 pkt
      OKS Sieradz                            1 pkt
      Sumiko Zduńska Wola           1 pkt

 


Czołówka klasyfikacji najlepszych strzelców:
1.    Adrian Sroczyński (Goł-Trans Złoczew)            12 goli
2.    Marcin Kulawiecki (Magiczni Zachód)              10
       Mateusz Marzaszek (Goł-Trans Złoczew)         10
3.    Robert Jarecki (Scanfil)                                         9
      Jarosław Jóźwiak (Goł-Trans Złoczew)                  9
      Bartłomiej Sobczak (Scanfil)                                  9
4.    Michał Goliński (Goł-Trans Złoczew)                   8
5.    Szymon Ratajczyk (Magiczni Zachód)                 6
       Sebastian Dróżdż (Fajterzy)                                 6

Do końca rozgrywek w sezonie 2018/2019 pozostały dwa turnieje:
- 20.01.2019 (IV turniej eliminacyjny)
- 03.02.2019 (turniej finałowy z udziałem 8 najlepszych drużyn w klasyfikacji generalnej po czterech turniejach).